Home

Alpy - Ratmani a Jílci

5. - 12. 3. 2011

Míla dodal několik fotek a komentář k jejich lyžování. Díky.

 

Letos jsme, jak je našim zvykem, sháněli lyžování na poslední chvíli, ale vyšlo to.

Zavítali jsme do střediska Zillertal 3000 (166 km sjezdovek, kapacita 82100 osob za hodinu) jehož součástí je i ledovec Hintertux.

Ubytování bylo velice slušné a velikou výhodu mělo, že jsme byli cca 50m od lanovky na vrchol Rastkogel cca 2500m. Na sjezdovkách tohoto vršku jsme strávili převážnou část našich lyžařských aktivit.

Velké plus pobytu bylo, že se nikomu nic nestalo a celý týden úžasně svítilo sluníčko a byla jasná obloha bez mráčků. Což bylo poznat na našich spálených nosech a tvářích.

Negativum našeho týdenního pobytu bylo velké množství lidí na sjezdovkách a silnicích, jižní svahy kopce a převážné většiny sjezdovek v celém areálu udolí byl po poledni změklý a hodně rozrytý.

Překonávali jsme BartošoBaladovu skupinu a na vrcholek Rastkogel jsme jezdili s první lanovkou,abychom si užili upravených sjezdovek bez lidí. Dolů jsme se vraceli až po skončení provozu vleků, kdy jsme si užívali již jen sjezdovek bez lidí.

Na ledovec jsme zavítali pouze jednou a nic nás neuchvátilo, abychom se tam vraceli - mráz, silný vítr a hafo lidí. Viděli jsme, užili si a rádi jsme se vrátili na "náš" kopec.

Aquapark v Mayrhofenu, byl také velice příjemný a cca 2hodinový pobyt nás zrelaxoval.

Ostatní viz foto:

- první dvě na ledovci

- další dvě v areálu Rastkogel

- velice zajímavá fotka je poslední, kdy Michal Jílek a Jakub čekají na spodní stanici lanovky, až otevřou.

 

Míla Ratman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Je 8:24, Michal Jílek a Jakub netrpělivě čekají na spodní stanici lanovky, až otevřou.

 

Home